Днес искам да похваля поредния продукт на Ла Рош, от който останах много доволна. "CICAPLAST BAUME B5 – уникален мултивъзстановяващ продукт за раздразнени и наранени участъци на кожата." Аз използвах мострата, която получих към подаръчния комплект от кампанията на Ла Рош до миналия месец. Води се Repairing Balm и според мненията на блогърките по света, няма разочаровани от него. Има много приложения срещу всякъкви кожни раздразнения - от ужилване на пчела, изгаряне на слънце до алергии и т.н. Една жена показваше резултати преди и след третиране на акне с него. Консистенцията му е като крем за лице, не е така гъста както е крем Здраве, например. Попива бързо без да оствя бели следи по кожата. Подхранва и успокоява. Аз го мазах на цялото си лице преди лягане тези дни. Кожата ми се беше обринала ужасно - сърбеше, беше зачервена, загрубяла като изгорена на допир. Две намазвания и днес всичко е наред. Определено ще бъде чудесен спасител при зачервена от слънцето кожа. Освен това се използва и за след бръснене и епилация, когато кожата е раздразненя. Приложението е широко на това кремче и непременно ще се заредя с пълния му размер. В аптеките се предлага в 40 мл за около 15 лева.
"Уникална формула, която успокоява ежедневните иритации и леки наранявания. Продуктът съдържа термална вода La Roche-Posay с естествено успокояващо и противовъзпалително действие и масло от карите, което намалява раздразнението и незабавно успокоява чувствителната кожа. Включената съставка Madecassoside има свойството да пречи на адхезията на микроорганизмите и така ограничава фиксирането им към епидермиса. Благодарение на комбинираното действие на мед и цинк, бактериалното размножаване се контролира и кожата остава чиста – създават се подходящи условия за заздравяване на кожата.
Пантенолът (провитамин В5), традиционна фармакопейна активна съставка, притежава успокояващи, заздравяващи и противовъзпалителни свойства. Понася се добре, дори и от най-силно чувствителните типове кожа. Неговите положителни ефекти върху кожата са демонстрирани сред пациенти, страдащи от изгаряния, акне и други дерматози. "
http://www.ibeauty.bg/article.php?action=view&id=527
Показват се публикациите с етикет Козметика за тяло. Показване на всички публикации
Показват се публикациите с етикет Козметика за тяло. Показване на всички публикации
сряда, 21 май 2014 г.
вторник, 25 март 2014 г.
НУКС МУЛТИФУНКЦИОНАЛНО МАСЛО-ЗЛАТНИ ЧАСТИЦИ
Легендарното олио Нукс - тайната за красота на парижанките от 1991 година насам. Казват, че това е продуктът, с който всяка туристка, посетила Париж се прибира. На всеки 6 секунди по света се купува едно олио Нукс. Момичетата са му намерили различни приложения - блясък за скули и деколте, някои го добавят в маската си за коса, други го ползват вместо кристали, особено се използва вместо нощен крем или в съченатие с фон дьо тена през деня... Въодушевих се как с един куршум ще уцеля два заека и малката златна бутилка ще се грижи за кожата и косата ми едновременно. Най- напред го пробвах за косата си, но олиото доста я утежни. / От L'Oreal Professionnel Mythic Oil съм много по - доволна за косата си. / Идеята за блестяща кожа със златисти частици през лятото много ми допада. Но, наистина, ще ми трябва поне 500 мл от маслото за тази цел. Смесвам го с други продукти за по икономична употреба. За тяло ще се допълни идеално с Кокосовото масло. Намерих му идеалното приложение за лицето и деколтето си. Досега го смесих с ББ крем и други кремове за лице, ефектът винаги е "Уау". Мека, хидратирана, щастлива кожа. Не лъщя като вампир както очаквах. Нямам търпение да го пробвам лятото, когато слънцето ще накара малките частици от олиото да заблестят по кожата ми.
четвъртък, 13 март 2014 г.
Кокосово Масло
Любимо, любимо, любимо! Това е продукт, без който не оставам откакто го открих. За кокосовото масло и ползите от него може да се каже много. Използвам го за тяло, за коса, за лице. Специално това е масло е 100% чисто и ме увериха, че мога да го ползвам и за готвене. Взех го за около 6 лева от индийския магазин за хранителни продукти и козметика от Варна - Сокони. С него масажирам кожата на тялото си след баня. Ефектът е неповторим. Мека, гладка, подхранена, блестяща кожа. Съмнявам се да съществува лосион, който да има такова въздействие както този природен дар. Това е върховен лукс за кожата. Няма аромат на кокоса, който познаваме. Това изненада и мои приятелки, които също го пробваха. Всъщност ароматът му е много дискретен. В ароматерапията се използва като базово масло. Това означава, че в него могат да се разтварят етеричните масла. Например можете да си направите ароматен лосион за тяло от това кокосово масло + капки етерично масло по избор / жасмин, роза, лавандула, портокал.../. Интересна особеност на кокосовото масло е, че под температура 24 градуса е в твърдо състояние. В хладните месеци ми се налага да подържа пласмасовата бутилка в гореща вода, за да се втечни. После го използвам за тялото си, правя масаж на лицето си / хубаво е след баня, когато порите са отворени - просто масажирам на чиста кожа и после попивам с тампон, напоен с лосион/. За косата е хубаво да се нанася преди измиване, с хубав масаж на скалпа. Това е тайната на индийките за красива коса. Дори гледах един индийски филм, използваха точно тази бутилка :) Това масло ми е любимо базово, защото се води най - лекото масло. Подходящо е и за мазна кожа. Попива много бързо за разлика от другите. Също е на най - достъпна цена в световен мащаб. Най - разпространено е. На Икраров кокосовото масло също е чисто и се намира навсякъде. Просто това е най - икономично като грамаж. Горещо горещо го препоръчвам на всички!
сряда, 12 март 2014 г.
Refan - Rose Touch Hand Cream
Искам да ви представия новият си любим крем за ръце. За цената от 4.40 лв. бих казала, че съм очарована от качеството на продукта. Не съм фен на скъпите кремове за ръце. Цената около 5 лева ми беше таван. До сега фаворит ми беше крема за ръце на DOVE, но мисля, че този е по - добър. Попива бързо, оставя кожата на ръцете кадифена, а ароматът на роза е сравнително траен. Харесва ми, че е и без парабени. Съдържа органична розова вода. Кремът е един от новите допълнения на Рефан. И другите им кремове за ръце не са ме разочаровали. Има разнообразие от аромати. Опеределено ще се купи отново. ;)
Абонамент за:
Публикации (Atom)


