Днес искам да похваля поредния продукт на Ла Рош, от който останах много доволна. "CICAPLAST BAUME B5 – уникален мултивъзстановяващ продукт за раздразнени и наранени участъци на кожата." Аз използвах мострата, която получих към подаръчния комплект от кампанията на Ла Рош до миналия месец. Води се Repairing Balm и според мненията на блогърките по света, няма разочаровани от него. Има много приложения срещу всякъкви кожни раздразнения - от ужилване на пчела, изгаряне на слънце до алергии и т.н. Една жена показваше резултати преди и след третиране на акне с него. Консистенцията му е като крем за лице, не е така гъста както е крем Здраве, например. Попива бързо без да оствя бели следи по кожата. Подхранва и успокоява. Аз го мазах на цялото си лице преди лягане тези дни. Кожата ми се беше обринала ужасно - сърбеше, беше зачервена, загрубяла като изгорена на допир. Две намазвания и днес всичко е наред. Определено ще бъде чудесен спасител при зачервена от слънцето кожа. Освен това се използва и за след бръснене и епилация, когато кожата е раздразненя. Приложението е широко на това кремче и непременно ще се заредя с пълния му размер. В аптеките се предлага в 40 мл за около 15 лева.
"Уникална формула, която успокоява ежедневните иритации и леки наранявания. Продуктът съдържа термална вода La Roche-Posay с естествено успокояващо и противовъзпалително действие и масло от карите, което намалява раздразнението и незабавно успокоява чувствителната кожа. Включената съставка Madecassoside има свойството да пречи на адхезията на микроорганизмите и така ограничава фиксирането им към епидермиса. Благодарение на комбинираното действие на мед и цинк, бактериалното размножаване се контролира и кожата остава чиста – създават се подходящи условия за заздравяване на кожата.
Пантенолът (провитамин В5), традиционна фармакопейна активна съставка, притежава успокояващи, заздравяващи и противовъзпалителни свойства. Понася се добре, дори и от най-силно чувствителните типове кожа. Неговите положителни ефекти върху кожата са демонстрирани сред пациенти, страдащи от изгаряния, акне и други дерматози. "
http://www.ibeauty.bg/article.php?action=view&id=527
Показват се публикациите с етикет Ла Рош. Показване на всички публикации
Показват се публикациите с етикет Ла Рош. Показване на всички публикации
сряда, 21 май 2014 г.
четвъртък, 17 април 2014 г.
La Roche Effaclar почистващ гел
Отдавна искам да споделя за любимия си измиващ гел за лице. Почетното място заема La Roche Effaclar - гел за мазна и чувствителна кожа. Подходящ за чувствителна и проблемна кожа с акне. 200 мл, без сапун, без алкохол, без оцветители. Цената му е около 20 лева. Харесва ми, че почиства перфектно без прекмерно да изсушава лицето. Другото заради, което не бих го заменила е консистенцията. Не мога да свикна с тези непенещи се гелове и това си е. Колкото и да казват, че почистват също толкова добре, аз виждам как спиралата ми стои размазана и недоизмита след такъв. С този гел нямам никакъв проблем - измива всяка следа от грим, кожата ми е мека и чиста. Закупих го в промоционален пакет с крем Effaclar duo. Беше ми препоръчан от приятелка. Тя също го закупила след похвала от нейната братовчедка, успяла да пребори продължително акне и мазна кожа благодарение на него. Купих го без да се замисля. Това, всъщност, ми беше първата покупка на продукт на La Roche. След това се заредих с пълната гама :) За първи път видях такъв бърз благотворен ефект върху лицето си. Моята кожа е нормална към смесена, тънка и взискателна. Често се образуват пъпки и петънца, с които се боря с месеци. Реагира на неподходящи продукти като цяло, но и аз не спирам да я мъча. С продукти на La Roche съм вече трета година и не мисля да спра да ги използвам. В моменти на любопитсвто посягах и към други марки от този клас и по - скъпи / авен, нюкс, апивита /. Пробвах доста мостри и отново се завърнах към доброто старо познато. Понякога ми се иска да ухаят на цветя и свежест, но заради единия аромат няма смисъл да се заменят тези страхотни продукти. Тепърва ще пиша и за останалите Ла рош от съкровищницата. :)
Абонамент за:
Публикации (Atom)
