Показват се публикациите с етикет маска за лице. Показване на всички публикации
Показват се публикациите с етикет маска за лице. Показване на всички публикации

вторник, 6 януари 2015 г.

Микродермабразио у дома

Тази процедура стана много популярна услуга в козметичните салони и с право - премахва всякакви несъваршенства по кожата на лицето, избелва и изглажда.

 
В салоните използват специлен  уред и струва немалко пари. Принципно се прави два пъти в годината - през пролетта и есента, когато лицето не е изложено на агресивните климатични условия като силното слънце и ледения зимен вятър.

Добрата новина е, че има и по - достъпен и изключително лесен начин да се доближим до ефекта на редовното микродермабразио и при това в домашни условия :)
Содата Бикарбонат за мен е една от тайните съставки за красота. Ако знаехме безбройните приложения на содата, щяхме да спестим от доста препарати за почистване и козметични продукти. Досега я използвах главно като ексфолиант - за лице и тяло под душа. Сега вече виждам доказаният й ефект и като маска за лице. Микродермабразио у дома се прави като се смеси сода с малко вода / или лимонов сок / някои добавят  и 2 капки етерично масло ( чаено дърво или лавандула ). Маската се нанася на чисто лице и се оставя да изсъхне( 5,10 мин, 20 мин ). След като се измие, се нанася лосион да се възвърне естесвеното PH на кожата, тъй като содата  го нарушава. Вие си преценете колко често кожата ви понася добре маската. Препоръчва се 1-2 пъти в месеца или макс 1 на седмица. Аз си слагам и по често, но изтънената кожа е по - податлива на бръчки, така че не трябва да се прекалява. ;)

четвъртък, 26 юни 2014 г.

Любимата ми маска за лице

Грижата за кожата не може да бъде пълна без редовно използване на маски. Аз лично виждам много по - голям ефект от домашните си маски за лице, отколкото от тези от магазина. Е, разбира се, има луксозни маски / като тези на Апивита /, които казват, че са уникални, но не са ми по джоба и така и не си закупих. Тайната на всички маски, както за лице така и за коса е в постоянството преди всичко. Макар, реално да имаме поне 20 свободни минути на ден, самата подготовка на домашната маска и цялата тази цапаница най - често ни отказва. Затова ако нямам муза за нещо сложно с хилядите съставки винаги прибягвам към една простичка, но наистина любима маска - кисело мляко с апсирин.


Особено е подходяща за хора с белези и акне, защото аспирина има избелващо и ексофлиращо действие, а киселото мляко подхранва и омекотява кожата. Достатъчни са 15-20 минути престой за видим резултат на благодарна кожа :) Моята кожа е склонна към омазняване, така че смело изстисквам и малко лимон към сместта. Намерих рецепта в интернет само от мед с аспирин - и това ще се пробва. Ако досега не сте включвали аспирина в разкрасителните си процедури, сега е времето ;)