Показват се публикациите с етикет Крем за Лице. Показване на всички публикации
Показват се публикациите с етикет Крем за Лице. Показване на всички публикации

сряда, 21 май 2014 г.

La Roche-Posay CICAPLAST BAUME B5

Днес искам да похваля поредния продукт на Ла Рош, от който останах много доволна. "CICAPLAST BAUME B5 – уникален мултивъзстановяващ продукт за раздразнени и наранени участъци на кожата." Аз използвах мострата, която получих към подаръчния комплект от кампанията на Ла Рош до миналия месец. Води се Repairing Balm и според мненията на блогърките по света, няма разочаровани от него. Има много приложения срещу всякъкви кожни раздразнения - от ужилване на пчела, изгаряне на слънце до алергии и т.н. Една жена показваше резултати преди и след третиране на акне с него. Консистенцията му е като крем за лице, не е така гъста както е крем Здраве, например. Попива бързо без да оствя бели следи по кожата. Подхранва и успокоява. Аз го мазах на цялото си лице преди лягане тези дни. Кожата ми се беше обринала ужасно - сърбеше, беше зачервена, загрубяла като изгорена на допир. Две намазвания и днес всичко е наред. Определено ще бъде чудесен спасител при зачервена от слънцето кожа. Освен това се използва и за след бръснене и епилация, когато кожата е раздразненя. Приложението е широко на това кремче и непременно ще се заредя с пълния му размер. В аптеките се предлага в 40 мл за около 15 лева. 

"Уникална формула, която успокоява ежедневните иритации и леки наранявания. Продуктът съдържа термална вода La Roche-Posay с естествено успокояващо и противовъзпалително действие и масло от карите, което намалява раздразнението и незабавно успокоява чувствителната кожа. Включената съставка Madecassoside има свойството да пречи на адхезията на микроорганизмите и така ограничава фиксирането им към епидермиса. Благодарение на комбинираното действие на мед и цинк, бактериалното размножаване се контролира и кожата остава чиста – създават се подходящи условия за заздравяване на кожата.
Пантенолът (провитамин В5), традиционна фармакопейна активна съставка, притежава успокояващи, заздравяващи и противовъзпалителни свойства. Понася се добре, дори и от най-силно чувствителните типове кожа. Неговите положителни ефекти върху кожата са демонстрирани сред пациенти, страдащи от изгаряния, акне и други дерматози. "


http://www.ibeauty.bg/article.php?action=view&id=527

понеделник, 14 април 2014 г.

La Roche Posay Hydreane Legere - Хидратиращ Крем


Скоро ми предстои да си купя поредната опаковка от този страхотен крем на Ла Рош. Имах възможността да го сравня с доста други хидратиращи кремове от този клас козметика, но този най - ми допадна. Любим е и на моите приятелки. Цената му е около 20 лева. Опаковата е 40 мл. Има лека формула за нормална към комбинирана кожа и такъв за по - суха кожа / Hydreane Rich /.
Цялата серия козметика на La Roche - Posay е подходяща за чувствителна кожа, 
каквато моята май се оказва. Това кремче може да се използва както през деня така и вечер. 
Достатъчно леко е да бъде и основа за грим. Има лек деликатен аромат.
Всички продукти от серията са с ненатрапчиво ухание на чистота. Това, което прави кремчето недостатъчно за цялостна грижа е липсата на УВ защита. Лично аз харесвам да го смесвам с BB крема от серията на La Roche Posay, който има 20 фактор. Определено е продукт, който ще използвам и в бъдеще. :)

неделя, 23 март 2014 г.

AVENE - хидратиращ крем за нормална и комбинирана кожа

Този крем на Авен е топ продукт в мрежата. Като цяло тази марка има страхотни продукти. До сега използвах лекия хидратиращ крем на LA ROCHE POSAY, но той нямаше УВ защита. Този има 20 фактор, 40 мл, взех го за цена 35 лв. По принцип кремовете за лице с УВ защита са малко по - тежки и се надявах, че този крем ще подхрани кожата ми, но и същевременно няма да предизвика лъщене. Всъщност кремчето е много леко. Има сякаш матиращ ефект. Може би за лятото ще бъде идеален. Аз го купих зимата и кожата ми опъваше след нансяне. Имаше нужда от по - подхранваща грижа. За мазна кожа ще бъде особено подходящ. Като цяло ми харесва, но тепърва ще го пробвам през горещите месеци. :)