понеделник, 14 април 2014 г.

La Roche Posay Hydreane Legere - Хидратиращ Крем


Скоро ми предстои да си купя поредната опаковка от този страхотен крем на Ла Рош. Имах възможността да го сравня с доста други хидратиращи кремове от този клас козметика, но този най - ми допадна. Любим е и на моите приятелки. Цената му е около 20 лева. Опаковата е 40 мл. Има лека формула за нормална към комбинирана кожа и такъв за по - суха кожа / Hydreane Rich /.
Цялата серия козметика на La Roche - Posay е подходяща за чувствителна кожа, 
каквато моята май се оказва. Това кремче може да се използва както през деня така и вечер. 
Достатъчно леко е да бъде и основа за грим. Има лек деликатен аромат.
Всички продукти от серията са с ненатрапчиво ухание на чистота. Това, което прави кремчето недостатъчно за цялостна грижа е липсата на УВ защита. Лично аз харесвам да го смесвам с BB крема от серията на La Roche Posay, който има 20 фактор. Определено е продукт, който ще използвам и в бъдеще. :)

четвъртък, 3 април 2014 г.

L Oréal Mythic Oil - Серия за Коса‎


 Моята нова страст е серията на Лореал - Mythic Oil; Не мисля, че скоро бих заменила тези продукти за коса. :) Вече писах за Митичното Олио за Всеки Тип Коса, сега да отдам заслуженото на страхотния Шампоан с Блестящи частици, балсама и маската. Още като погледна към красивите опаковки със златисти орнаменти и ми става хубаво :) Шампоанът е мек, но измива добре. Просто е необходимо да се спази описанието на гърба на опаковката и да се нанесе два пъти шампоан, а не вендъж. Не съм очаквала, че така ще се влюбя в балсама от серията. Уханието на етерични масла е толкова силно, че си постоявам с него от чисто удоволствие в банята.  Омекотява косата. Блестящите частици се губят, но то е ясно, че няма как да останат дълго въху косъма. След опита с шампоана и балсама поръчах и маската. Тя се води топ продукт на Списание Elle.  Не бях разочарована - същият силен разкошен ориенталски аромат. Това, заради което ще си я купя отново е гъстотата й. За разлика от маските за коса, които съм купувала от магазините до сега / около 10-13 лева/ тази е гъста и концентрирана. Маските на Лореал от серията Елсев са направо като балсамчета в сравнение с тази. Не знам дали си въобразявам, но за първи път използвам пълната гама продукти от една серия и всичко се допълва перфектно. Щастлива съм, че намерих продуктите с намалени цени от един новооткрит сайт - Арлен. Очарована съм от подаръците мостри, които бяха пратили с поръчката. Определено ще поръчвам пак оттам. 


вторник, 25 март 2014 г.

НУКС МУЛТИФУНКЦИОНАЛНО МАСЛО-ЗЛАТНИ ЧАСТИЦИ

 Легендарното олио Нукс - тайната за красота на парижанките от 1991 година насам. Казват, че това е продуктът, с който всяка туристка, посетила Париж се прибира. На всеки 6 секунди по света се купува едно олио Нукс.  Момичетата са му намерили различни приложения - блясък за скули и деколте, някои го добавят в маската си за коса, други го ползват вместо кристали, особено се използва вместо нощен крем или в съченатие с фон дьо тена през деня... Въодушевих се как с един куршум ще уцеля два заека и малката златна бутилка ще се грижи за кожата и косата ми едновременно. Най- напред го пробвах за косата си, но олиото доста я утежни. / От L'Oreal Professionnel Mythic Oil съм много по - доволна за косата си. / Идеята за блестяща кожа със златисти частици през лятото много ми допада. Но, наистина, ще ми трябва поне 500 мл от маслото за тази цел. Смесвам го с други продукти за по икономична употреба. За тяло ще се допълни идеално с Кокосовото масло. Намерих му идеалното приложение за лицето и деколтето си. Досега го смесих с ББ крем и други кремове за лице, ефектът винаги е "Уау". Мека, хидратирана, щастлива кожа. Не лъщя като вампир както очаквах. Нямам търпение да го пробвам лятото, когато слънцето ще накара малките частици от олиото да заблестят по кожата ми. 


неделя, 23 март 2014 г.

Подхранващ крем без изплакване Macadamia Nourishing Leave-In Cream

Американската марка продукти за коса Макадамия предизвика истински фурор в България. Много и все доволни клиенти. Предпочитани продукти в сайта на Златна Рибка. Името на бранда е свързано със съставката на продуктите - масло от Макадамия. Не съдържат парабени и сулфати. Рядко се намират шампоани без сулфати. Аз използвах  3 опаковки от техния шампоан поради тази причина. Не останах много доволна, обаче, от този продукт - крем без измиване./ /60 мл; 7.50 лв /Това, което те грабва в първия момент е страхотния аромат на дъвка. Разкошен е. Но като цяло, за мен не беше подходящ продукт. Косата ми е суха и тънка и след нанасяне се утежняваше. Маслата ми се отразяват по - добре. Може би за по гъсти и бухнали коси би бил по - подходящ.

AVENE - хидратиращ крем за нормална и комбинирана кожа

Този крем на Авен е топ продукт в мрежата. Като цяло тази марка има страхотни продукти. До сега използвах лекия хидратиращ крем на LA ROCHE POSAY, но той нямаше УВ защита. Този има 20 фактор, 40 мл, взех го за цена 35 лв. По принцип кремовете за лице с УВ защита са малко по - тежки и се надявах, че този крем ще подхрани кожата ми, но и същевременно няма да предизвика лъщене. Всъщност кремчето е много леко. Има сякаш матиращ ефект. Може би за лятото ще бъде идеален. Аз го купих зимата и кожата ми опъваше след нансяне. Имаше нужда от по - подхранваща грижа. За мазна кожа ще бъде особено подходящ. Като цяло ми харесва, но тепърва ще го пробвам през горещите месеци. :)

петък, 14 март 2014 г.

Loreal Eyeliner

Още един любим продукт от Лореал. Тази очна линия е най - подходящата за моя вкус до сега. Нанася се лесно благодарение на по - твърдия заострен писец, чисти се лесно, не се размазва през целия ден. Взех я на цена от 14 лева. Намира се лесно по магазините. Взех я преди 4-5 месеца и още не е свършила, но аз не я нанасям всекидневно. Не е изсъхнала досега. Качествен продукт. Имам черния молив за очи на Лореал, но от него не съм така доволна. размазва се много бързо, а ми отнема дни да го изчистя напълно от очите си. Лореал предлагат няколко вида очни линии, имаше една под формата на писалка, но писеца и беше по - дебел и като я тествах в магазина реших да не рискувам. Харесвам тънките прецизни очни линии. Затова много харесвам тази и бих си я купила отново.

четвъртък, 13 март 2014 г.

Кокосово Масло

Любимо, любимо, любимо! Това е продукт, без който не оставам откакто го открих. За кокосовото масло и ползите от него може да се каже много. Използвам го за тяло, за коса, за лице. Специално това е масло е 100% чисто и ме увериха, че мога да го ползвам и за готвене. Взех го за около 6 лева от индийския магазин за хранителни продукти и козметика от Варна - Сокони. С него масажирам кожата на тялото си след баня. Ефектът е неповторим. Мека, гладка, подхранена, блестяща кожа. Съмнявам се да съществува лосион, който да има такова въздействие както този природен дар. Това е върховен лукс за кожата. Няма аромат на кокоса, който познаваме. Това изненада и мои приятелки, които също го пробваха. Всъщност ароматът му е много дискретен. В ароматерапията се използва като базово масло. Това означава, че в него могат да се разтварят етеричните масла. Например можете да си направите ароматен лосион за тяло от това кокосово масло + капки етерично масло по избор / жасмин, роза, лавандула, портокал.../. Интересна особеност на кокосовото масло е, че под температура 24 градуса е в твърдо състояние. В хладните месеци ми се налага да подържа пласмасовата бутилка в гореща вода, за да се втечни. После го използвам за тялото си, правя масаж на лицето си / хубаво е след баня, когато порите са отворени - просто масажирам на чиста кожа и после попивам с тампон, напоен с лосион/. За косата е хубаво да се нанася преди измиване, с хубав масаж на скалпа. Това е тайната на индийките за красива коса. Дори гледах един индийски филм, използваха точно тази бутилка :) Това масло ми е любимо базово, защото се води най - лекото масло. Подходящо е и за мазна кожа. Попива много бързо за разлика от другите. Също е на най - достъпна цена в световен мащаб. Най - разпространено е. На Икраров кокосовото масло също е чисто и се намира навсякъде. Просто това е най - икономично като грамаж. Горещо горещо го препоръчвам на всички!