сряда, 21 май 2014 г.

La Roche-Posay CICAPLAST BAUME B5

Днес искам да похваля поредния продукт на Ла Рош, от който останах много доволна. "CICAPLAST BAUME B5 – уникален мултивъзстановяващ продукт за раздразнени и наранени участъци на кожата." Аз използвах мострата, която получих към подаръчния комплект от кампанията на Ла Рош до миналия месец. Води се Repairing Balm и според мненията на блогърките по света, няма разочаровани от него. Има много приложения срещу всякъкви кожни раздразнения - от ужилване на пчела, изгаряне на слънце до алергии и т.н. Една жена показваше резултати преди и след третиране на акне с него. Консистенцията му е като крем за лице, не е така гъста както е крем Здраве, например. Попива бързо без да оствя бели следи по кожата. Подхранва и успокоява. Аз го мазах на цялото си лице преди лягане тези дни. Кожата ми се беше обринала ужасно - сърбеше, беше зачервена, загрубяла като изгорена на допир. Две намазвания и днес всичко е наред. Определено ще бъде чудесен спасител при зачервена от слънцето кожа. Освен това се използва и за след бръснене и епилация, когато кожата е раздразненя. Приложението е широко на това кремче и непременно ще се заредя с пълния му размер. В аптеките се предлага в 40 мл за около 15 лева. 

"Уникална формула, която успокоява ежедневните иритации и леки наранявания. Продуктът съдържа термална вода La Roche-Posay с естествено успокояващо и противовъзпалително действие и масло от карите, което намалява раздразнението и незабавно успокоява чувствителната кожа. Включената съставка Madecassoside има свойството да пречи на адхезията на микроорганизмите и така ограничава фиксирането им към епидермиса. Благодарение на комбинираното действие на мед и цинк, бактериалното размножаване се контролира и кожата остава чиста – създават се подходящи условия за заздравяване на кожата.
Пантенолът (провитамин В5), традиционна фармакопейна активна съставка, притежава успокояващи, заздравяващи и противовъзпалителни свойства. Понася се добре, дори и от най-силно чувствителните типове кожа. Неговите положителни ефекти върху кожата са демонстрирани сред пациенти, страдащи от изгаряния, акне и други дерматози. "


http://www.ibeauty.bg/article.php?action=view&id=527

неделя, 27 април 2014 г.

Паста за Зъби Хималая

Като една аюрведа фенка съм склонна да опитам всичко що пристига от моята любима Индия. :) Хималая се водят натурална аюрведа серия продукти, които за цената си са, наистина, страхотно качество. Тази паста за зъби, например, ми е фаворит. Обичам да я използвам преди лягане. Има укрепващо за венците действие и почиства много по - добре от някои доста рекламирани и прехвалени пасти. Съставките са натурални. Съдържа прочутото масло от Нийм, което се използва за куп неща в Индия - от козметика за кожа и коса до различни лекове. Маслото от нийм има специфичен натрапчив аромат, който, обаче, не се усеща в пастата. Като цяло има приятен вкус на билки. Просто няма ментоловия дъх, затова и си я ползвам вечер.  Цената и е около 3 лева. Последните опаковки, които купих съдържаха още една паста - подарък. :) Сега Хималая са пуснали на пазара нова серия пасти за зъби с различни вкусове. Сигурна съм, че ще са страхотни!

четвъртък, 17 април 2014 г.

La Roche Effaclar почистващ гел




Отдавна искам да споделя за любимия си измиващ гел за лице. Почетното място заема La Roche Effaclar - гел за мазна и чувствителна кожа. Подходящ за чувствителна и проблемна кожа с акне. 200 мл, без сапун, без алкохол, без оцветители. Цената му е около 20 лева. Харесва ми, че почиства перфектно без прекмерно да изсушава лицето. Другото заради, което не бих го заменила е консистенцията. Не мога да свикна с тези непенещи се гелове и това си е. Колкото и да казват, че почистват също толкова добре, аз виждам как спиралата ми стои размазана и недоизмита след такъв. С този гел нямам никакъв проблем - измива всяка следа от грим, кожата ми е мека и чиста. Закупих го в промоционален пакет с крем  Effaclar duo. Беше ми препоръчан от приятелка. Тя също го закупила след похвала от нейната братовчедка, успяла да пребори продължително акне и мазна кожа благодарение на него. Купих го без да се замисля. Това, всъщност, ми беше първата покупка на продукт на La Roche. След това се заредих с пълната гама :) За първи път видях такъв бърз благотворен ефект върху лицето си. Моята кожа е нормална към смесена, тънка и взискателна. Често се образуват пъпки и петънца, с които се боря с месеци. Реагира на неподходящи продукти като цяло, но и аз не спирам да я мъча. С продукти на  La Roche съм вече трета година и не мисля да спра да ги използвам. В моменти на любопитсвто посягах и към други марки от този клас и по - скъпи / авен, нюкс, апивита /. Пробвах доста мостри и отново се завърнах към доброто старо познато. Понякога ми се иска да ухаят на цветя и свежест, но заради единия аромат няма смисъл да се заменят тези страхотни продукти. Тепърва ще пиша и за останалите Ла рош от съкровищницата. :)


понеделник, 14 април 2014 г.

La Roche Posay Hydreane Legere - Хидратиращ Крем


Скоро ми предстои да си купя поредната опаковка от този страхотен крем на Ла Рош. Имах възможността да го сравня с доста други хидратиращи кремове от този клас козметика, но този най - ми допадна. Любим е и на моите приятелки. Цената му е около 20 лева. Опаковата е 40 мл. Има лека формула за нормална към комбинирана кожа и такъв за по - суха кожа / Hydreane Rich /.
Цялата серия козметика на La Roche - Posay е подходяща за чувствителна кожа, 
каквато моята май се оказва. Това кремче може да се използва както през деня така и вечер. 
Достатъчно леко е да бъде и основа за грим. Има лек деликатен аромат.
Всички продукти от серията са с ненатрапчиво ухание на чистота. Това, което прави кремчето недостатъчно за цялостна грижа е липсата на УВ защита. Лично аз харесвам да го смесвам с BB крема от серията на La Roche Posay, който има 20 фактор. Определено е продукт, който ще използвам и в бъдеще. :)

четвъртък, 3 април 2014 г.

L Oréal Mythic Oil - Серия за Коса‎


 Моята нова страст е серията на Лореал - Mythic Oil; Не мисля, че скоро бих заменила тези продукти за коса. :) Вече писах за Митичното Олио за Всеки Тип Коса, сега да отдам заслуженото на страхотния Шампоан с Блестящи частици, балсама и маската. Още като погледна към красивите опаковки със златисти орнаменти и ми става хубаво :) Шампоанът е мек, но измива добре. Просто е необходимо да се спази описанието на гърба на опаковката и да се нанесе два пъти шампоан, а не вендъж. Не съм очаквала, че така ще се влюбя в балсама от серията. Уханието на етерични масла е толкова силно, че си постоявам с него от чисто удоволствие в банята.  Омекотява косата. Блестящите частици се губят, но то е ясно, че няма как да останат дълго въху косъма. След опита с шампоана и балсама поръчах и маската. Тя се води топ продукт на Списание Elle.  Не бях разочарована - същият силен разкошен ориенталски аромат. Това, заради което ще си я купя отново е гъстотата й. За разлика от маските за коса, които съм купувала от магазините до сега / около 10-13 лева/ тази е гъста и концентрирана. Маските на Лореал от серията Елсев са направо като балсамчета в сравнение с тази. Не знам дали си въобразявам, но за първи път използвам пълната гама продукти от една серия и всичко се допълва перфектно. Щастлива съм, че намерих продуктите с намалени цени от един новооткрит сайт - Арлен. Очарована съм от подаръците мостри, които бяха пратили с поръчката. Определено ще поръчвам пак оттам. 


вторник, 25 март 2014 г.

НУКС МУЛТИФУНКЦИОНАЛНО МАСЛО-ЗЛАТНИ ЧАСТИЦИ

 Легендарното олио Нукс - тайната за красота на парижанките от 1991 година насам. Казват, че това е продуктът, с който всяка туристка, посетила Париж се прибира. На всеки 6 секунди по света се купува едно олио Нукс.  Момичетата са му намерили различни приложения - блясък за скули и деколте, някои го добавят в маската си за коса, други го ползват вместо кристали, особено се използва вместо нощен крем или в съченатие с фон дьо тена през деня... Въодушевих се как с един куршум ще уцеля два заека и малката златна бутилка ще се грижи за кожата и косата ми едновременно. Най- напред го пробвах за косата си, но олиото доста я утежни. / От L'Oreal Professionnel Mythic Oil съм много по - доволна за косата си. / Идеята за блестяща кожа със златисти частици през лятото много ми допада. Но, наистина, ще ми трябва поне 500 мл от маслото за тази цел. Смесвам го с други продукти за по икономична употреба. За тяло ще се допълни идеално с Кокосовото масло. Намерих му идеалното приложение за лицето и деколтето си. Досега го смесих с ББ крем и други кремове за лице, ефектът винаги е "Уау". Мека, хидратирана, щастлива кожа. Не лъщя като вампир както очаквах. Нямам търпение да го пробвам лятото, когато слънцето ще накара малките частици от олиото да заблестят по кожата ми.